Župa Stari Pazin

Kako bi se subotu uoči Male Gospe poklonili, pomolili i zahvalili Majci Božjoj Trsatskoj poput nebrojenih prethodnih generacija, tako se i 05.rujna 2015.godine autobus sa šezdeset i pet župljana župa Sv.Jurja sa Starog Pazina i Sv.Lucije s Pazinskog polja na čelu sa župnikom Željkom Zecom, te nekoliko obitelji s automobilima, uputilo put Trsata na tradicionalno godišnje hodočašće Istrana. Prije središnjeg misnog slavlja koje je održano u 11 sati, u velikom broju pristupilo se sakramentu ispovijedi kako bi dostojno sudjelovali u euharistijskom slavlju. Misno slavlje u perivoju trsatskog svetišta predslavio je biskup ordinarij Porečke i Pulske biskupije mons. dr. Dražen Kutleša u zajedništvu s istarskim svećenicima.

Nakon mise ostali smo sa svojim mislima i osjećajima u krugu Trsatskog svetišta. Procesija oko oltara, križni put u predivnom parku, te zavjetna kapelica samo su dio blagodati koje ono nudi. Vratili smo se svojim kućama u 15h zahvalni Majci Božjoj Trsatskoj na duhovnom ispunjenju i radosti.

Copyright Župa sv. Jurja i Župa sv. Lucije 2012. - 2016. | Izrada web stranica: Netlex