Šesti dan Misija

Petak, šesti dan misija protiče u znaku posjeta misionara o. Marka Stipetića i župnika vlč. Željka Zeca obiteljima i bolesnicima u župi Sv.Jurja. Nakon osobnih razgovora s misionarom, o. Stipetić susreo se s roditeljima krizmanika iz obiju župa, te s roditeljima prvopričesnika župe Sv.Juraj. Na nagovoru u 18:30 u prepunoj crkvi sv. Jurja, radosno i elokventno ističe važnost svećeničkog zvanja i ponovne evangelizaciji Europe, gdje neke kršćanske zemlje već dvadesetak godina nisu dale niti jednog svećenika. Usporedio je način življenja žive vjere kršćanina s vjernicima nekih drugih vjera, te posebno istaknuo važnost življenja vjere muževa/očeva u bračnim zajednicama i prenošenja vjere na novu generaciju.

Izrazio je zadovoljstvo ljudima iz naših župa, polaže vjeru u nas nadajući se da ćemo dati ploda, jer vidi zajedništvo i radost. Samo ako širimo krug vjere, širit ćemo krug dobrote. Svečano Euharistijsko slavlje animirao je dječji zbor Mali sv. Jurja pod vodstvom Vesne Drndić i pratitelja Danijela Bogešića. Posebnu notu večeri dala je procesija s misijskim križem oko mjesta Stari Pazin, gdje se kolona ljudi s upaljenim svijećama pod punim mjesecom, pjesmom i molitvama zahvalila Bogu na ovoj večeri kada smo radosnije zaživjeli u vjeri i osjetili se ponosni članovi naših župnih zajednica.

N.L.

Arhiva novosti i obavijesti

© Župa sv. Jurja i sv. Lucije Pazinske 2024.