Proslava patrona župe na Starom Pazinu

23. travnja, župa Starog Pazina proslavila je svog nebeskog zaštitnika, sv. Jurja. Veliki broj vjernika okupio se u popodnevnim satima pred crkvom da bi učestvovao u svečanoj sv. liturgiji s početkom u 17 sati. Sv. misu je predvodio nekadašnji župnik Starog Pazina, prečasni Milivoj Koren sadašnji župnik u Labinu.

U koncelebraciji je su sudjelovali svećenici rodom iz ove župe, vlč. Atilije Nefat i vlč. Antun Kurelović, dok je Frane Kurelović zbog zdravstvenih razloga bio spriječen doći. Kao gost, u liturgiji je sudjelovao i vlč. Atilije Krajcar. Slavlje su uzveličali naši bogoslovi, Želimir Bagavac iz Labina (5. godina) i Noel Šuran iz Lindara (pripravnik). U pjevačkom dijelu liturgije posebno nas je obradovao mješoviti zbor Roženice iz Pazina. Zbor je na latinskom jeziku prvi put odpjevao misu pripremljenu za našu svečanost. Nakon mise sva se je zajednica zaustavila pod ladonjom, počastila kolačima i pićem a veseli glazbenici iz obitelj Ujčić i Šišović su podigli atmosferu skladno svirajući razne instrumente.

Arhiva novosti i obavijesti

© Župa sv. Jurja i sv. Lucije Pazinske 2024.