Prijenos relikvija Blaženog Miroslava Bulešića

Mons. Dražen Kutleša, porečki i pulski biskup dobio je odobrenje od Kongregacije za kauze svetih iz Rima zajedno s Uputama iste Kongregacije, u svezi prenošenja zemnih ostataka blaženog Miroslava Bulešića u novi oltar u župnoj crkvi Uznesenja blažene Djevice Marije u Svetvinčentu.

Svečani čin prenošenja relikvija blaženog Miroslava Bulešića, svećenika i mučenika održat će se u župnoj crkvi u Svetvinčentu u subotu, 25. listopada 2014. godine s početkom u 11,00 sati.
Svečanu koncelebriranu misu predvodit će mons. Dražen Kutleša, porečki i pulski biskup.
Pozivamo sve svećenike da obavijeste vjernike o tome na svim misama u nedjelju, 19. listopada 2014. godine.

Pozivamo i sve vjeroučitelje i vjeroučiteljice da izvjeste o tome i sve vjeroučenike, jer je to jedinstveni događaj u našoj biskupiji nakon veličanstvene beatifikacije u pulskoj Areni, 28. rujna 2013. godine.

Neka Gospodin, po zagovoru blaženog Miroslava Bulešića, udijeli svima obilje milosti i blagoslova!

Sergije Jelenić, kancelar

Arhiva novosti i obavijesti

© Župa sv. Jurja i sv. Lucije Pazinske 2024.