Preko 749 000 građana izjasnilo se da žele referendum o braku

Dragi sugrađani, u samo 15 dana, od 12. do 26. svibnja 2013., više od 749 000 građana, tj. oko 20% birača u Hrvatskoj, izjasnilo se za referendumom na kojem će građani Hrvatske moći odlučiti žele li da u Ustav RH uđe odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca. Mnogi vjernici ne samo da su svojim potpisom stali iza zahtjeva za referendumom već su svojim požrtvovnim volontiranjem na mjestima izjašnjavanja građana – kako pred vjerskim objektima, tako i na brojnim drugim javnim mjestima – omogućili svojim sugrađanima da se izjasne za referendum na kojem će moći odlučiti žele li da u hrvatskom Ustavu, baš i kao i u Obiteljskom zakonu, stoji da je brak životna zajednica žene i muškarca. Budući da se izjasnio više nego dovoljan broj birača koji traže referendum, a brojni ustavni stručnjaci potvrdili da je referendumsko pitanje ustavno i nediskriminirajuće, očekujemo da će Hrvatski sabor u sljedećih nekoliko tjedana odlučiti datum održavanja referenduma.
Građanska inicijativa „U ime obitelji“ završila je pregledavanje i brojanje potpisa te je Potpisne knjige predala Hrvatskom saboru u petak, 14. lipnja.
Svima zahvaljujemo i čestitamo na uspjehu koji smo zajedno ostvarili!
S poštovanjem, Organizacijski odbor Građanske inicijative „U ime obitelji“.

Arhiva novosti i obavijesti

© Župa sv. Jurja i sv. Lucije Pazinske 2024.