Župa Stari Pazin

Nedjeljna večer 14. svibnja 2017. godine u kojoj se slavilo Gospodina u pjesmi i druženju župnika vlč. Željka Zeca, roditelja prvopričesnika župe Svetog Jurja sa Starog Pazina i Svete Lucije Pazinske s gostima: teologom, svećenikom, književnikom i kantautorom don Antonom Šuljićem i glumicom riječkog HNK gđom Oliverom Baljak.

Don Šuljić je roditeljima u kratkom razmatranju iznio važnost oplemenjivanja suvremenoga života vjerom kroz djela, odnosa roditelja prema svojoj djeci, te brizi za mlade u trenucima vjerničkoga hoda.
Don Šuljić i gđa Baljak predstavili su kršćansku duhovnost i kulturu kroz šansone u kojima je, osim vlastitih tekstova, don Šuljić uglazbio poznate hrvatske pjesnike čiji tekstovi imaju vrijednost kršćanske trajnosti, vrednovanja i usmjeravanja.
Don Šuljić i gđa Baljak pjevali su iz onog nadahnuća koje stoji na početku svega, pjevali su za svoju dušu i za obogaćene duše svih onih koji su ovu večer proveli slušajući njih u župnoj crkvi Sv. Jurja.
N.L.

Copyright Župa sv. Jurja i Župa sv. Lucije 2012. - 2016. | Izrada web stranica: Netlex