Hodočašće u župu sv. Petra i Pavla

Za sretniji početak pastoralne godine 2016/17, vjeronaučna djeca župe Sv. Lucija ove su godine 8.10.2016. hodočastili s Malog Ježenja 5km dugom cestom po rubu Drage upoznati susjednu župu, župu Svetog Petra i Pavla u Svetom Petru u Šumi gdje su ih željno očekivala mnogobrojnija vjeronaučna djeca domaćina s o.Euzebijem i o.Gaudencijem.

O.Gaudencije im je kratko ispričao o važnosti supetarske crkve, te o tri činjenice koje je potrebno zapamtiti o ovoj crkvi: da je to barokna crkva sv. Petra i Pavla koja je izgrađena u 18. stoljeću; da crkvu vode fratri pavlini, te da je čudotvorna slika s Gospom proplakala krvavim suzama 1721.godine.

Iako su djeca od pješačenja bila vidno umorna, s puno su duha odigrala nogometnu utakmicu protiv domaćina koji su ovaj put bili nadmoćniji. Najmanji su igrali graničara i skakali u vrećama, a za slađi završetak, domaćini su ih počastili kolačima, voćem i sokovima.

Zahvalni na ovom susretu, supetarska su djeca s voditeljima pozvana dogodine na hodočašće i „revanš“ u župu Sv.Lucije.

N.L.

Arhiva novosti i obavijesti

© Župa sv. Jurja i sv. Lucije Pazinske 2024.