Župa Stari Pazin

Iza nas je već osam mjeseci ove 2018. godine, iza nas su i godišnji odmori. Već smo zakoračili u rujan koji ispred nas stavlja nove zadatke u novoj školskoj i vjeronaučnoj godini. Nove zadatke na poslu kada se nekako vraćamo u kolotečinu rada i života.
Svaki je početak najbolje odpočeti s Bogom prepuštajući njemu u ruke uzde našega života. U tom se duhu i svake godine veliki broj istrana odlučuje za hodočašće Majci Božjoj Trsatskoj, zato jer se uz nebesku majku sve prepreke lakše prevladaju. U molitvi i razmišljanju put Trsata je krenuo i pun autobus “vozočasnika” iz naših dviju Župa;Svete Lucije Pazinske i Starog Pazina. Posebno se radujemo da je među pravim hodočasnicima koji su pješice išli na Trsat bilo mladih i iz naših župa.
Prekrasno vrijeme pomoglo je da još dublje proniknemo u tajne euharistijskog slavlja kojemu su prisustvovali gotovo svi svećenici Porečke i pulske biskupije zajedno sa biskupom Draženom Kutlešom.
M.F.

Copyright Župa sv. Jurja i Župa sv. Lucije 2012. - 2016. | Izrada web stranica: Netlex