Župa Stari Pazin

I ove godine, kao i predhodnih, u božićnom vremenu djeca župa sveti Juraj i sveta Lucija sa svojim voditeljicama priredila su 3. siječnja u crkvi sv. Jurja u Starom Pazinu nezaboravnu božićnonovogodišnju priredbu.

Svrha ovog lijepog druženja imala je humanitarni karakter. Dakle, tom prilikom sakupljali su se dobrovoljni novčani prilozi za školovanje djece u Africi. Moramo biti svjesni da nisu svi sretni kao mi koji imamo dobro riješen sustav obrazovanja. U nekim afričkim zemljama još uvijek ima do 90% nepismene djece, što rezultira njihovim daljnjim siromaštvom.

U božićnom vremenu se prisjećamo kako smo po ljubavi jednog Djeteta spašeni. Ljubav tog Djeteta bila je veća od svih neprilika koje su pratile njegov dolazak. Ta odluka da unatoč neudobnosti štale, hladnoći zime i zatvorenim srcima mnogih ljudi dođe Bog na svijet, donijela je svima spasenje. Donijela nam je Život – Život u punini.

Program su svojim nastupom obogatili Mješoviti župni zbor Sv. Juraj uz orguljaša Bruna Gortana i Dječji zbor – Mali od Sv. Jurja pod vodstvom Vesne Drndić i uz pratnju Daniela Bogešića. Tu su se posebno istakle male solistice Nika Matijašić i Ana Drndić.

Naša pjesnikinja Ana Krnjus recitirala je svoje stihove nagrađene u Križevcima na susretu pjesnika duhovne poezije. U pjevanju su nas očarale i sestrične Dagostin – njih pet, koje su izvele skladbu “Bijeli Božić”.

Jelena Bogešić i Roko Tomišić izveli su igrokaz “Razgovor pred jaslicama”, a dramski monolog “Želim znati što dolazi poslije” Luka Ladavac. Potom je uslijedio igrokaz “Zajedno s pužicom Sofijom”, koji nam je poručio kako nas je Isus kadar osloboditi svih zabluda, strahova i voljeti nas takve kakvi jesmo i kakvi bi mogli postati ako se njemu predamo.

Uprizorenje života  naših ljudi od prije četrdesetak godina dočarali su nam u šaljivom skeču “Ćakule, ćakule” Josipa Ferenčić i Luka Ladavac.

Još jedan pjesnik nas je počastio svojim stihovima, a to je Josip Pino Klarić iz Gračišća koji se rado odazove na naše priredbe. Posebnost njegovih pjesama je izvorna cakavica kojom su pisane.

I na kraju su nas posebno oduševile sestre Nina i Anja Fakin koje su već odavno prešle crtu osrednjosti i vinule se u sam vrh pjevačkih kvaliteta. Zajedno su otpjevale pjesmu “Svagdi pojdi”, a na samom kraju Nina  je izvela solo vrlo poznatu i zahtjevnu pjesmu “Ave Maria” koja nikoga nije ostavila ravnodušnim. Ova djeca koja su sudjelovala u programu shvatila su da dijete Isus treba naše ruke, naše noge, naša usta kako bismo mogli svjedočiti primljenu radost i mir.

Na ulasku u crkvu bio je postavljen mali štand gdje se nakon preuzimanja programa ostavljao dobrovoljni prilog. Sakupljeni iznos od 2.786,00 kuna uručila ja Andrea Ujčić župniku vlč. Željku Zecu koji će dobiveni novac proslijediti ustanovi Katoličke crkve “Papinska Misijska Djela” svetog Djetinjstva. Ljubav malog djeteta Isusa potiče nas na radikalnu promjenu, a to znači promjenu našeg srca, našeg pogleda na život, promjenu stava i djelovanja.

Mirjana Ferenčič

Copyright Župa sv. Jurja i Župa sv. Lucije 2012. - 2016. | Izrada web stranica: Netlex